Vlčí Déčka

Kdo nerad vlky, tak ať padá.

Vzkazník

Anketa

Statistika

Smajl

SmileyCentral.comSmileyCentral.com

SmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.com

Pohádky vzniklé na posezení

Zrůdička Popelka

Žilo bylo, jednou nehorázně hnusné děvčátko. Vlasy měla masné, oči hnědé, nos jak prasata z chlívku a hubu jak vrata.

 

Na zádech měla hrb a tak se jí už od mala všechny děti báli a nehráli si sní. Její otec, který přišel o manželku, když rodila jejich zrůdičku, se rozhodl znovu oženit a mít normální děti.

A tak si otec zrůdičky za pár týdnů vzal ženu s jednou dcerou a synem. A tak dostala zrůdička macechu, sestru Ewelin a bratra Hercula (Erkil).

 

Jelikož zrůdička vrací dluhy i s úroky, za pár dní svého otce při měsíci v úplňku zadusila polštářem.

Druhý den se konal veliký pohřeb, na kterém zrůdička předstírala veliký zármutek. Její nevlastní bratr se dal však po stopách a své matce pověděl o svém podezření o zrůdiččině vině na smrti jeho nevlastního otce, protože našel v jeho pokoji obtisk zrůdiččina hrbu na zdi, když to do ní v noci napálila.

 

A tak macecha zapřáhla zrůdičku do práce v jejich domě, zvlášť do těch špinavých, jako například prolézaní komínem a jeho čištění. Jelikož se zrůdička nemyla, zůstávali na ní stopy popela a od té doby jí všichni říkaly Popelka.

 

Zrůdičce... tedy Popelce to nevadilo, zamilovala si prostor v komínu a později tam začala i spát. Ovšem, když někdo pak ráno zatopil v krbu, tak jí přiškvařil boty. Protože se ty boty ale nijak neproděravěli, chodila v nich dál.

 

Za rok, kdy byla Popelka čím dál tím víc popelovitá, bylo rozhlášeno po celém městě, že všechny dívky jsou zvány na pařbu s pricem. Popelčina nevlastní sestra se taky chystala na pařbu jako ostatní dívky a matka ji jenom povzbuzovala, radila a utrácela za co mohla.

 

Popelčina macecha začala svou dceru na pařbu chystat ještě víc, když se dozvěděla, že princ si hodlá vybrat nevěstu. Popelka se do toho nijak nepletla. Ona už svůj plán měla a hodlala ho použít.

 

Když v ten osudný den v pozdních nočních hodinách vyjela macecha i se svou dcerou na ples a po Herculově znechucené grimase při představě tolika ženských a po jeho útěku pryč, vrhla se Popelka na svůj plán. Naléla si do vany vodu a smyla ze sebe celoročně sbírané saze. Vylezla a oblékla si na sebe to co měla po ruce.

 

Do vody se sazemi přidala ještě spousty věcí a pak vytáhla z komína svou pečlivě uschovanou knihu černé magie. Vzala kus sestřiného pramene vlasů a začala odříkávat z knihy. Nakonec přihodila pramen k ostatním přísadám a v pokoji se mocně zablesklo.

 

Popelka se začala měnit. Její vady na kráse se začali přenášet na její nevlastní sestru ve chvíli, kdy s ní zrovna princ pařil.

 

Popelka, myslíc si, že má vyhráno, spěchala na pařbu v šatech, které šlohla po cestě. Jaké však bylo její překvapení, když zjistila, že princ oznámil, že si vezme její nevlastní sestru, která vypadala podobně, jako ona před tím. V amoku začala vřískat a dupat, až se propadla do pekla.

 

Popelčin nevlastní bratr Hercule, jako správný detektiv, vše vypátral a objasnil celý příběh i se smrtí jeho nevlastního otce.

 

A tak Hercule Poirote objasnil pravdu o Popelce z komína.

 

+KONEC+
Poslední komentáře
11.07.2012 15:12:41: Sháníte na léto 2012 dámské oblečení plavky a další kvalitní sportovní oblečení i www.kevineshop.cz ...
 
Kdo neskáče, není vlk! Hop, Hop, Hop!!!