Vlčí Déčka

Kdo nerad vlky, tak ať padá.

Vzkazník

Anketa

Statistika

Smajl

SmileyCentral.comSmileyCentral.com

SmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.com

Pohádky vzniklé na posezení

Zlodějka Karkulka

Žilo bylo, jedno děvčátko, které v jednom kuse přepadávalo vesničany. Zlodějské dítko dostalo název Červená Karkulka, kvůli karkulce, kterou nikdy neodkládala.

 

Jednou tak přepadla snoubence a ukradla jim košík s koláči a vínem. Hodilo se jí to, protože měla namířeno přes les, okrást jednu stařenu, na kterou si už dlouho brousila drápky.

Cestou lesem si prozpěvovala všelijaké hříšné písně téměř přes celý les. A tak ji uslyšel vlk.

 

Když vlk doběhl až k místu, z kama mohl vidět toho, kdo dělá takový bengál, uviděl nějakého smrada v červeném. Netušil, že je to pěti státy hledaná Červená Karkulka a rozešel se k ní. "Hergot, ty ale děláš hluk, co kdybych tě ohnul přes koleno a dal ti pár na zadek?" zeptal se vlk.

 

"Skus si a rozbiju ti tu chlupatou tlamu."prohlásila nebojácně Karkulka a postavila se do polohy, ze které by člověk poznal, že je připravená mu jednu ubalit.

 

"Tady má ale někdo slovní zásobu, kolik ti je, smrade?" Vlka připomínka na jeho hubu rozčílila. Na takovéto téma byl háklivý. "Do toho ti nic není koule chlupatá."odpověděla drze.

 

Vlk bublal rozhodnut promluvit si s jejími rodiči. Chudák nevěděl, co pro něj Karkulka přichystá. "Fajn ty drzá potvoro. Kde máš rodiče?" Karkulce se krátce blýsklo v očích, jak přišla na svůj plán. "Nemám rodiče, ale moje babika bydlí na konci lesa. Tam tím směrem." a ukázala prstem kam.

 

"V tom případě si s ní promluvím." a s tím odběhl směrem, který mu Karkulka ukázala. Ta se nenápadně vydala za ním.ářčáář

 

Vlk běžel a běžel, až doběhl k takové chatrči. Zaklepal na dveře a otevřel je. To však neměl dělat. Břichem mu proletěla kulka. Poslední co před svou smrtí viděl, bylo jak stará babka odlétá na stěnu před ním, odražena zpětným rázem.

 

Karkulka rychle vyběhla ze svého úkrytu a dokud byla babka paralyzován nárazem do zdi, vykradla jí chatrč i s tajnou skrýší pod ní.

Tu zrovna jel myslivec okolo na koni a když uviděl mrtvého vlka, sesedl z koně a vlezl do chatrče. Tam našel bábu v bezvědomí a rozhodl se, že nebude na škodu, když zkusí najít tu její tajnou skrýš. Mezitím mu Karkulka ukradla koně, naložila náklad, nasedla a ujela. Cestou do svého nového domova popíjela víno z košíčku dokud ještě mohla.

 

Tak Karkulka byla nakonec ve všech státech a co mohla, ukradla. Nikdy jí nechytili a že umřela se dozvěděly až tím, že nikdo nebyl okraden.

 

+KONEC+

Žádné komentáře
 
Kdo neskáče, není vlk! Hop, Hop, Hop!!!